به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد صبح روز یکشنبه مورخ  سوم مهرماه 1401 نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس،امام جمعه و فرماندار عنبرآباد به اتفاق جمعی از مسئولین از روستا های سنته،دارافراز،تنگ شاه،بنگلو و اسفند از توابع بخش جبالبارز جنوبی شهرستان عنبرآباد بازدید و با مردم منطقه دیدار و گفتگو کردند.
 
یزدان افشاری پور فرماندار شهرستان عنبرآباد با اشاره به اولویت دولت مردمی آیت الله رئیسی در محرومیت زدایی از مناطق محروم گفت : با توجه به صعب العبور بودن منطقه اعتبار قابل توجهی جهت احداث راه و ایجاد زیر ساخت ها مورد نیاز است.
وی افزود : با توجه به اینکه زیر ساخت اصلی توسعه و عمران و آبادانی یک منطقه جاده است لذا باید در این خصوص با عزم جدی ورود کرد و در همین راستا مطالعه طرح احداث جاده نرگسان به روستای تنگ شاه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان در حال انجام است.
 
افشاری پور در ادامه با اشاره به اهمیت کشاورزی منطقه گفت : با توجه به کوهستانی بودن منطقه و خشکسالی های اخیر پیگیری های لازم  نسبت به انتقال آب به صورت ثقلی و برقی در روستای سنته جهت کشاورزی مردم منطقه انجام خواهد شد
 
وی گفت : افراد متقاضی تسهیلات مسکن در این روستاها میتوانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان عنبرآباد نسبت تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات اقدام کنند
 
فرماندار عنبرآباد در ادامه گفت : به جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم روستا و عشایر زین پس امور عشایری شهرستان آرد مورد نیاز مردم را در محل روستا بین مردم توزیع خواهد کرد
افشاری پور در پایان گفت :  مشکل آنتن دهی موبایل و نبود شبکه دیجیتال تلوزیون در روستاهای سنته،تنگ شاه،اسفند و دیگر روستاهای اطراف در حال پیگیری است.
 
اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس نیز در این خصوص گفت : در بحث حفر چاه آب کشاورزی ابتدا باید مجوز های لازم اخذ و بررسی ها صورت بگیرد تا مقدار آب مشخص شود.
 
وی افزود : در خصوص جاده ترانزیتی رودبار به ریگان به طول 144 کیلومتر و در حوزه جنوب کرمان 40 کیلومتر آن آسفالت و 16 کیلومتر آن زیر سازی و آسفالت شده است که این جاده با عبور از روستاهای تنگ شاه و اسفند این روستاها را از بن بست خارج و موجب پیشرفت این روستاها خواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان عنبرآباد