به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عنبرآباد  جلسه شورای کشاورزی شهرستان عنبرآباد به ریاست افشاری پور فرماندار و با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ،معاون برنامه‌ ریزی،مدیر عامل کشت و صنعت،معاونین سازمان جهاد کشاورزی جنوب و اعضای شورای کشاورزی عنبرآباد،جمعی از کشاورزان و گلخانه داران و دیگر اعضا در سالن جلسات فرمانداری عنبرآباد برگزار شد.

طی این جلسه کشاورزان مشکلات خود اعم از پرداخت تسهیلات،سوخت و عدم نظارت بر قیمت گذاری محصولات کشاورزی را عنوان کردند

افشاری پور فرماندار عنبرآباد با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی در عنبرآباد و تولید سالیانه ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی گفت :  اصلی ترین مشکل کشاورزان کمبود اعتبارات و سرمایه در گردش است

وی با اشاره به آغاز فصل کشت گلخانه ها گفت : با توجه به سطح زیر کشت گلخانه ها در عنبرآباد و شروع فصل کشت گلخانه ها پرداخت تسهیلات و سرمایه در گردش از مشکلات اصلی کشاورزان است.

وی افزود : ۱۴۶ هکتار سطح زیر کشت گلخانه های عنبرآباد در منطقه سبز قرار دارند و با توجه به مصوبات استان به گلخانه‌هایی که در منطقه سبز قرار دارند سوخت تعلق نخواهد گرفت لذا گلخانه دارن عزیز باید نسبت به گازکشی مجموعه خود اقدام کنند.

 رئیس شورای کشاورزی شهرستان عنبرآباد در ادامه گفت: در خصوص بیماری مگس مدیترانه ای و آفت سوسک خرمایی متاسفانه دچار ضرر هایی شدیم که ورود جدی جهاد کشاورزی و نهاد های مربوطه را می‌طلبد تا از ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری شود

افشاری پور حرکت در مسیر اصلاح الگوی کشت را گامی موثر برشمرد و گفت : با حرکت به سوی شیوه های نوین کشاورزی شاهد اتفاقات خوبی در حوزه های کشاورزی خواهیم بود.

وی افزود : با توجه به مشکل کمبود و بحران آب شهرستان متاسفانه برداشت آب بیش از آورد اب هست که این موضوع به منزله هشدار جدی در بحث آب است.

 افشاری پور گفت : ۹۳ درصد منابع آب شهرستان جهت مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد 

 فرماندار عنبرآباد خطوط انتقال آب را از نیاز های اصلی کشاورزان دانست و گفت : با توجه به آبیاری غرقابی باغات متاسفانه شاهد هدررفت آب هستیم و با توجه به خشکسالی های اخیر بسیاری از باغات در حال نابودی اند لذا نیاز به خط انتقال آب در شهرستان بشدت حس میشود 

 افشاری پور گفت : کشاورزی عنبرآباد با داشتن بیش از ۷۰۰ هزار تن تولیدات کشاورزی در سال باید به سمت بسته بندی های مناسب حرکت کند و از خام فروشی جلوگیری شود.

 فرماندار عنبرآباد در پایان گفت : باتوجه به پوشش مناسب بیمه،گلخانه داران نسبت به بیمه کردن سازه گلخانه و محصولات خود اقدام کنند.

 همچنین در این جلسه مهندس بینا مدیرعامل کشت و صنعت، مهندس میرکهنوج معاون برنامه و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی جنوب،دکتر نام ور معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی جنوب،حیدری معاون سرپرستی بانک کشاورزی جنوب مطالبی در راستای توسعه بخش کشاورزی عنوان کردند

روابط عمومی فرمانداری شهرستان عنبرآباد