محمود رئیسی فرماندار شهرستان عنبرآباد در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت:جلسه شورای آموزش پرورش همزمان با هفته پژوهش برگزار شد؛هفته پژوهش با دانشگاه؛ مدرسه و حوزه عجین شده است.


وی خاطرنشان کرد:شعار هفته پژوهش؛ آموزگار پژوهشگر و دانش آموز پرسشگر میباشد؛حق طبیعی یک جامعه مطالبه گری است مردم وظیفه دارند برای حقشان بصورت قانونی مطالبه گری کنند


رئیسی افزود:اقدامات خوبی توسط آموزش وپرورش در سطح شهرستان در تمام زمینه ها صورت گرفته ؛ به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانسته اند بصورت عملیاتی والاتر علنی کنند.


فرماندار عنبرآباد گفت:معلمین شهرستان اخیرا بدون درخواست و چشم داشتی برای جلوگیری از عقب ماندگی دانش آموزانی که به اینترنت دسترسی نداشتند به روستاهای دور دست مراجعه کردند و مشکلات درسی دانش آموزان را حل و فصل کردند جای تقدیر دارد.


وی بیان داشت:دهیاران و شوراها باید دانش آموزانی که بر هر دلیلی ترک تحصیل کرده اند شناسایی و با کمک آموزش وپرورش مجدد به مدرسه برگردند و هر دهیاری که در این خصوص موفق عمل کند مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

فرماندار عنبرآباد افزود:یکی از مشکلات دانش آموزان عدم دسترسی اینترنت میباشد که با پیگیری نماینده و دیدار با وزیر محترم ارتباطات این مشکل در بخش جبالبارز جنوبی و سایر نقاط به حداقل خواهد رسید.


سالاری مدیر آموزش پرورش عنبرآباد در این جلسه گفت:با همکاری خیرین ومسئولین در بحث مدرسه سازی اقدامات خوبی صورت گرفته است


وی گفت:مدرسه روستای محمود آباد در حال تکمیل و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید؛همچنین کلنگ زنی مدرسه دو کلاسه ریگ آباد؛مدرسه شش کلاسه خیرآباد با اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان،مدرسه سه کلاسه روستای حجت آباد و یک مدرسه ۶ کلاسه در شهر عنبرآباد بزودی کلنگ زنی خواهد شد.


سالاری گفت:همچنین 12مدرسه  به سیستم سرمایشی تجهیز خواهند  شد و 100دستگاه اسپیلت نصب میشود  و چندین باب مغازه متعلق به آموزش وپرورش در حال احداث است


سالاری اظهار داشت:در بحث
آموزش مجازی چون شرایط خاصی است بصورت مرتب وضعیت تحصیلی دانش آموزان رصد خواهد شد و مشکلات تمام پرسنل پیگیری میشود.


وی همچنین از سفر مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان و مدیرکل نوسازی  در روزهای آینده به عنبرآباد خبر داد