جان دوباره به معدن مس کرور عنبرآباد/عملیات اکتشاف تا پایان سال به اتمام خواهد رسید/معدن مس کرور اقتصاد عنبرآباد را پویا خواهد کرد/پیش بینی اولیه ذخیره معدن مس بیش از 150میلیون تن میباشد/۴ سال عملیات اکتشاف معدن مس متوقف بود/فرماندار واعضای شورای تامین از روند اکتشاف معدن بازدید کردند


محمود رئیسی فرماندار شهرستان عنبرآباد به اتفاق داوریان رئیس دادگستری و دادستان عنبرآباد؛معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری،مدیرکل صمت جنوب استان ؛جانشین ناحیه مقاومت سپاه؛جانشین انتظامی؛بخشدار جبالبارز جنوبی؛مدیر آموزش وپرورش  و جمعی از مسئولین شهرستان از معدن مس کرور بازدید و از نزدیک مشکلات معدن مس کرور را بررسی کردند


رئیسی فرماندار عنبرآباد در نشست بررسی مشکلات معدن کرور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء گفت:در منطقه رودفرق و باغ آهنی ظرفیت های بسیار بالایی وجود دارد که از جمله وجود معدن مس کرور و آبشار رودفرق میباشد.


وی از مردم خواست که با مسئولین مس کرور نهایت همکاری انجام بدهند تا مرحله اکتشاف زودتر انجام شود و در  کار معدن اخلالی وارد نشود خاطرنشان کرد:متاسفانه به دلایلی چهارسال معدن مس کرور متوقف بود اما با پیگیری اعضای شورای تامین و مسئولین صمت اکتشافات مجدد آغاز شد.


فرماندار عنبرآباد خاطرنشان کرد:تاکنون 6 چاه به عمق 500تا 800متر حفر شده و تا پایان سال کار اکتشاف به پایان خواهد رسید و پیش بینی اولیه ذخیره معدن مس بیش از 150میلیون تن میباشد.


فرماندار عنبرآباد گفت:در حال حاضر 40نفر از افراد بومی منطقه بصورت مستقیم در این معدن مشغول بکار هستند و در آینده نزدیک این معدن برای بیش از صدها نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.


وی اظهار داشت:امروز به اتفاق اعضای شورای تامین و مسئولین شهرستان از روند کار بازدید کردیم و مشکلاتی در این معدن وجود داشت مورد بررسی قرار گرفت و با کسانی که بخواهند در کار معدن اخلال وارد کنند بشدت برخورد خواهد شد.


رئیسی با بیان اینکه  معدن مس کرور یکی از معادن غنی در کشور است گفت:قطعا معدن مس کرور اقتصاد شهرستان را پویا خواهد کرد و تاثیر بسزایی در منطقه خواهد داشت


روابط عمومی فرمانداری شهرستان عنبرآباد