مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۱۰/۱۱

طرح واکسیناسیون اتباع خارجی در عنبرآباد آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد، طرح واکسیناسیون اتباع خارجی با حضور امام جمعه و فرماندار عنبرآباد،مدیر شبکه بهداشت و جمعی از مراقبین سلامت طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال و سرخک برای کودکان غیر ایرانی زیر ۱۵ سال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد، طرح واکسیناسیون اتباع خارجی با حضور امام جمعه و فرماندار عنبرآباد،مدیر شبکه بهداشت  و جمعی از مراقبین سلامت طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال و سرخک برای کودکان غیر ایرانی زیر ۱۵ سال آغاز شد.

مولایی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عنبرآباد در این خصوص گفت : بیش از ۱۰۰۰ کودک اتباع خارجی در عملیات واکسیناسیون تکمیلی و غربالگری بیماری های واگیر اتباع خارجی  واکسینه خواهند شد و بیش از ۲۲۰۰ اتباع خارجی خدماتی همچون واکسن سرخک و سرخجه، فلج اطفال، کووید ۱۹، بیماری های واگیر سل و مالاریا و فلج شل حاد را دریافت می‌کنند.

 مولایی با اشاره به مدت زمان ۳ ماهه اجرای عملیات واکسیناسیون تکمیلی اتباع غیر ایرانی گفت : این طرح در مرحله اول به مدت یک ماه  مختص افراد زیر ۱۵سال و در مرحله دوم بیمار یابی و نمونه گیری از افراد مشکوک و علامت دار به مدت ۲ماه انجام خواهد شد

وی افزود :  تمامی پایگاه ها و خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی  خدمات فوق را در سطح شهر و روستا ارائه خواهند داد.

وی در پایان با اشاره به غیر مجاز بودن سکونت اتباع خارجی در عنبرآباد گفت : اتباع خارجی فارغ از مجاز یا غیر مجاز میتوانند جهت انجام غربالگری و واکسیناسیون به نزدیک ترین پایگاه بهداشتی مراجعه کنند.

روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد


منبع : فرمانداری عنبرآباد


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲