مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۷/۰۱/۲۵

ظهر امروز

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرماندار عنبرآباد از مزارع کشاورزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد،ظهر امروز آقای کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت به اتفاق نادر ملایی فرماندار عنبرآباد و رئیس سازمان جهاد کشاورزی از مزارع کشاورزی عنبرآباد بازدید کرد و مشکلات تولید را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد،ظهر امروز آقای کشاورز معاون وزیر  جهاد کشاورزی  در امور زراعت به اتفاق نادر ملایی فرماندار عنبرآباد و رئیس سازمان جهاد کشاورزی از مزارع کشاورزی عنبرآباد بازدید کرد و مشکلات تولید را مورد بررسی قرار داد.

نادر ملایی فرماندار عنبرآباد در این بازدید گفت:کشاورزان عنبرآباد در بحث تولید پیشتاز هستند و مشکل چندانی دربحث  تولید ندارند.
وی افزود:متاسفانه مشکل اصلی کشاورزان فروش محصولات است که موجب میشود که کشاورزان این منطقه متضرر شوند.
ملایی عنوان کرد:خرید تضمینی گوجه در منطقه آغاز شده است میطلبد در صورت افت شدید قیمت سیب زمینی و پیاز در این خصوص هم چاره اندیشی شود و خرید تضمینی این محصولات نیز آغاز شود.
کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در حاشیه بازدید اظهار داشت:بازدیدی از مزارع گندم ،کلزا ،سیب زمینی و پیاز از نظر تولید منطقه جنوب بسیار خوب است مزارع سالم وپر محصولی دارد.
وی افزود:از همه مهمتر نهضتی که در مصرف آب در این منطقه جاری شده امید داریم با این روش بتوانیم مدیریت آب در این منطقه مدیریت کنیم .
وی خاطرنشان کرد:دو مزرعه ای که امروز بازدید کردم یکی 30درصد آب کمتری مصرف می کرد و حداقل 20درصد تولید بیشتر داشت این ها راهایی است که بتوانیم در این شرایط بحرانی آب را مدیریت کنیم .
کشاورز افزود:از نظر قیمت محصولاتی مانند کلزا،گندم ،ذرت وجو قیمت تضمینی داشته و قیمت تضمینی را دولت تعیین می کند که در این خصوص مشکلی نداریم.
وی بیان کرد:محصولاتی مثل گوجه ،سیب زمینی ،پیاز و هندوانه ما سعی می کنیم بر مبنای قیمت توافقی رضایت کشاورزان را موقعی که قیمت افت می کند تامین بکنیم وسعی میکنیم مشکلات را حل کنیم .
وی گفت:از جمله سیب زمینی باید راهی پیدا کنیم که مشکلات صادرات را حل کنیم ،کمک کنیم یارانه صادرات بدیم بهرحال کشاورزان مطمن باشند که این نگرانی ها را حتما دولت در راستای برنامه ها حل خواهدکرد  فقط خواهش می کنیم برنامه هایی که به کشاورزان ابلاغ میشود  رعایت کنند.
کشاورز گفت:تقاضا امروز مهمترین مشکل کشور است ،قیمت پیاز  اطلاعی که ما داریم قیمت زیاد نامناسب نیست  کشاورزان نگران نباشند.
وی عنوان داشت:پیاز هرمزگان رو به کاهش است ومنطقه جیرفت مشکلی از نظر بازار پیاز ندارد پیاز خیلی کشت نشده است کشاورزان در کشت رعایت کردند .
وی بیان داشت:در مورد سیب زمینی سعی میکنیم  اگر قیمت ها پایین آمد قطعا نمی گذاریم کشاورزان متضرر شوند ،دومین خوراک کشور ما سیب زمینی است حتما بایستی از نظر امنیت غذایی مراقب باشیم .
وی در خصوص بازار گوجه فرنگی گفت:با رایزنی رئیس سازمان جهاد کشاورزی با وزیر محترم خرید تضمینی در حال انجام است


منبع : روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲