مکان فعلی :
اخبار برگزیده :
فرماندار عنبرآباد به مناسبت فرارسیدن هفته سوادآموزی پیامی صادر کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۰۴

فرماندار عنبرآباد به مناسبت فرارسیدن هفته سوادآموزی پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد محمد حجتی پور فرماندار و رئیس کمیته پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان به مناسبت فرا رسیدن هفته سوادآموزی پیامی صادر کرد...

در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است. هدف تعلیم و تربیت اسلامی، تربیت انسان موحد است و همه برنامه ریزی و فعالیت های برنامه ریزان ، معلمان و دست اندر کاران نظام تعلیم و تربیت باید برای تحقق این هدف سازماندهی شده تا از این طریق بتوانیم صلح و صفا و سعادت را برای همیشه به جامعه اسلامی مان هدیه دهیم.
سواد یکی از حقوق اولیه انسانی در راستای عدالت اجتماعی محسوب می‌شود ضمن اینکه آموزه‌های دینی ما نیز تأکید زیادی بر سواد و سوادآموزی دارد.
سوادآموزی کارمقدس و خداپسندانه ای است که در اعتلای سطح دانش و بینش جامعه تاثیر بسزایی داردو بر این اساس هر کس که دارای سواد است ، باید در خود این احساس تکلیف را داشته باشد که در راستای ریشه کنی لکه ی ننگ بیسوادی از دامان جامعه ی اسلامی، حرکتی هرچند کوچک را انجام دهد.
امروزه بی سوادی به عنوان یکی از  عوامل اصلی در شکل گیری آسیب های اجتماعی است که در بروز مشکلات  فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی جامعه تاثیرگذار می باشد.
7 دی ماه سال1358 حضرت امام خمینی (ره) فرمانی مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی صادر کردند که از جمله کارهای مدبرانه و حکیمانه و نشأت گرفته از اندیشه زلال این بزرگ مرد الهی بود
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته سوادآموزی ضمن تبریک این هفته به کلیه دست اندرکاران امر مهم سوادآموزی ،آرزوی توفیق برای آنان در این مسئولیت خطیر کرده و اعلام می داریم که از هرگونه اقدامی در جهت رشد و توسعه ی سواد، که در حقیقت رشد و توسعه ی فرهنگ،آگاهی و زندگی بهتر مردم است، حمایت خواهیم کرد.
محمد حجتی پور
فرماندار و رئیس کمیته پشتیبانی سوادآموزی شهرستان عنبرآباد


منبع : روابط عمومی فرمانداری عنبرآباد
بازدید : ۱۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲